Araştırmalarımız

Azor olarak, uluslararası tescile sahip modelimiz Cozmo® (Comfort Zone Model for Business) ile her sene Türkiye iş dünyasının nabzını tutuyoruz. Bu şekilde, kurumlar özelinde yaptığımız çalışmalara ek olarak ilgili tüm yöneticilerin faydalanabileceği bir çerçeve sunmayı amaçlıyoruz. Araştırmalarımızda, Türkiye iş dünyasındaki beyaz yakalıların konfor alanı haritalarına, onların yüksek performans alanına çıkarak potansiyellerini gerçekleştirebilmeleri için nelere ihtiyaç duyduklarına dair çıktılar bulabilirsiniz.

Gerçekleştirdiğimiz araştırmalarımızın Harvard Business Review Türkiye’de yayımlanan özet raporlarına aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

Detaylı veri setini satın almak isterseniz, sayfamızdaki form aracılığıyla bizlere ulaşabilirsiniz.

 

Konfor Alanı Ardında Gizlenen Umutsuzluk - Türkiye'nin Konfor Alanı Araştırması 2023

01/11/2023

Bu sene, yaklaşık 2.500 beyaz yakalının katılımıyla altıncı kez düzenlediğimiz ve raporu Harvard Business Review Türkiye dergisinin Kasım ayı sayısında yayımlanan araştırmamız şaşırtıcı içgörüler sunuyor.

Devamını oku

Büyük İstifa Edememe Dalgası - Türkiye'nin Konfor Alanı Araştırması 2022

01/12/2022

Özellikle Batı dünyasında çalışanlar içinde bulundukları koşullara verdikleri tepkiyi istifa ederek ortaya koyabiliyorlar. Ancak, ülkemizde yaşanan belirsizlik ortamı ve finansal zorluklar tüm bu gelişmelerin iş dünyasına büyük istifa edememe dalgası olarak sirayet etmesine neden oluyor. Bu bastırılmışlık da tıpkı bir fay hattı gibi varlığını devam ettiriyor.

Devamını oku

İnsan Okuryazarlığını Geliştirebilmek - Türkiye'nin Konfor Alanı Araştırması 2021

01/11/2021

Covid-19 sonrasında beyaz yakalı çalışanlar değişime hazır mı? Bu süreçte iş dünyasını zorlayabilecek beklenmedik sürprizler var mı? Konfor alanı yaklaşımı çalışma modelleri hakkında neler diyor?

Devamını oku

HBR Türkiye Canlı Yayını: Toparlanma Sürecini Daha Etkili Yönetebilmek İçin Bir Rehber

09/12/2020

Kurucumuz Emre Başkan, Harvard Business Review Türkiye Odak Noktası programına canlı yayın konuğu olarak katıldı.

Devamını oku

Toparlanma Sürecini Daha Etkili Yönetebilmek İçin Bir Rehber - Türkiye'nin Konfor Alanı Araştırması 2020

01/11/2020

Covid-19 sonrasındaki toplarlanma ve adaptasyon sürecinde iş insanları nelere ihtiyaç duyacak?

Devamını oku

Belirsizlik Ortamında Konfor Alanı Denklemi - Türkiye'nin Konfor Alanı Araştırması 2019

31/10/2019

Azor olarak Türkiye genelinde gerçekleştirdiğimiz Konfor Alanı araştırması VUCA Dünyası'ndaki iş insanlarının konfor alanlarının dışına çıkmak için nelere ihtiyaç duyduklarını ortaya koyuyor.

Devamını oku

Bir Kurum Konfor Alanının Dışına Nasıl Çıkar? - Türkiye'nin Konfor Alanı Araştırması 2018 (Video )

20/05/2019

2 Mayıs 2019 tarihinde &nowweek kapsamında waytosay tarafından organize edilen İnsan & Marka sahnesindeydik! Bir kurumun konfor alanı olabilir miydi? Eğer bu olgu iş hayatlarımıza sirayet ediyorsa, bir firmayı bu alanın dışına çıkararak o heyecan dolu "performans" alanına çekmek mümkün müydü? Şirketlerde hem verimi, üretkenliği, yenilikçiliği, hem de memnuniyet ve bağlılığı aynı anda artırmak için neler yapılabilirdi? Tüm bu soruların cevaplarını 2018 Kasım ayında Harvard Business Review Türkiye dergisinde de yayımlanan "Harekete Geçen Bir Kurum Yaratmak" başlıklı araştırma raporumuzu baz alarak bilimsel verilerle cevapladık.

Devamını oku

Harekete Geçen Bir Kurum Yaratmak - Türkiye'nin Konfor Alanı Araştırması 2018

10/12/2018

Konfor alanının dışına çıkmayan organizasyonlar harekete geçemez, değişimi tetikleyemez. Böyle bir durumda da, VUCA Dünyası gerçeklerini barındıran bir geleceğin parçası olamazlar. Ancak; ne zaman ki, firmaların insanlardan oluştuğu gerçeğini unutmaz ve onların mevcut durumunu doğru analiz edecek yöntemler kullanırız; işte o zaman, heyecan alanının sihrini yaşayan ve harekete geçen kurumlar yaratabilir, geleceğe yön verebiliriz.

Devamını oku

 

Raporu Talep Edin

1500 / 0


*Doldurulması zorunludur