Hakkımızda

Biz Azor olarak, dünyayı konfor alanının dışına çıkma cesareti gösterebilen insanların ve kurumların değiştirebileceğine inanıyoruz. Bu doğrultuda; uluslararası tescile sahip yönetim modelimiz Cozmo®’yu (Comfort Zone Model for Business) kullanarak yönetim, strateji, marka ve insan yönetimi alanlarında danışmanlık veriyor, projeler geliştiriyoruz.

Değerlerimiz

 • İNSAN ODAKLILIK

  İNSAN ODAKLILIK

  Hizmet verdiğimiz alan ne olursa olsun her projemizin merkezine insanı koyuyor, nörobilim ve konfor alanı psikolojisinin desteğiyle hedef kitlemizi en doğru şekilde anlamaya odaklanıyoruz.

 • DEĞER ODAKLILIK

  DEĞER ODAKLILIK

  Kaynaklarımızın çoğunu ihtiyaçlarınızı anlamak ve size en doğru çözümü sunmak için kullanıyoruz. Her projemizde iş ortaklarımızın hayatlarına benzersiz bir değer katmayı amaçlıyoruz.

 • İÇSELLEŞTİRME

  İÇSELLEŞTİRME

  Bizim için bir projenin ilk adımı içselleştirmekten geçiyor. Bu nedenle, beraber çalıştığımız ekiplerle yakın çalışıyor ve iletişimimizi üst seviyede tutuyoruz. Böylece, iş ortaklarımıza başarıya giden yolda maksimum destek sunuyoruz.

 • HAREKETE GEÇİRMEK

  HAREKETE GEÇİRMEK

  Tüm projelerimize, nörobilim ve konfor alanı psikolojisi alanlarından faydalanarak hedef kitleleri hedeflenen yönde harekete geçirecek dokunuşlar katıyoruz.

 • SÜRDÜRÜLEBİLİR DÜNYA

  SÜRDÜRÜLEBİLİR DÜNYA

  Sürdürülebilir bir gelecek için eğitim ve çevre konularının çok kritik olduğuna inanıyoruz. Gelirimizin yüzde 5’ini bu alanlarda çalışma yapan vakıflara aktarıyor, her sene dernekler ve eğitim kurumlarıyla gönüllü çalışmalar yapıyoruz.

 

Azor olarak, hayatın paylaştıkça güzelleşeceğine inanıyoruz.

 

 

Emre Başkan

Emre Başkan

Azor Brand & People Solutions Kurucusu, Öğretim Görevlisi, Araştırmacı, Konuşmacı

Emre Başkan; dünyayı konfor alanlarının dışına çıkabilenlerin değiştirebileceğine inanan biri. Bu yolda, kurucusu olduğu Azor Brand & People Solutions dahilinde araştırmalar yapıyor, sistemler tasarlıyor ve danışmanlık veriyor, 

Emre, Saint-Joseph Lisesi’nden mezun olduktan sonra Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nü yüksek onur derecesiyle bitirdi. Başta diplomat olmayı planlıyordu; ancak, bu alanın kendisi için çok durağan olduğunu gördü ve yurt içi ve dışında yaptığı stajlarla kendisini özel sektöre odakladı. 2005 yılında Anadolu Grubu’nda Management Trainee olarak iş hayatına başladı. Anadolu Grubu merkez ofislerinde Finans, İç Denetim, İş Geliştirme ve İnsan Kaynakları alanlarında çalıştı. Bunu takip eden süreçte, Anadolu Efes firmasında Satış ve Pazarlama Direktörlüklerinde iş hayatına devam etti. Kurumsal hayatı boyunca 6 ayrı disiplinde, toplam 13 departmanda görev alma şansı yakaladı. 2012 yılında Sabancı Üniversitesi-M.I.T. ortaklığı ile yürütülen Executive MBA programını tamamladı. Program dahilinde M.I.T. Boston’da Global Leadership and Innovation programına katıldı.

Emre, kurumsal kariyerini takip eden süreçte Azor Brand & People Solutions adlı danışmanlık firmasını kurdu. Azor adına tescil edilen danışmanlık modeli COZMO®’yu (Comfort Zone Model for Business) geliştirdi. Bundan sonra kendisini, insanları ve insanlardan oluşan firmaları konfor alanlarının dışına çıkarmaya ve onları yenilikler doğrultusunda harekete geçirmeye adadı.

Bunlara ek olarak; Harvard Business Review Türkiye’de yazarlık yapan Emre, hali hazırda Bahçeşehir Üniversitesi MBA programında öğretim görevlisi olarak eğitim kariyerine devam ediyor. Ayrıca, Boğaziçi Üniversitesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi gibi kurumlarda girişimcilik ve strateji üzerine dersler de veriyor. Girişimcilik ekosistemine, Galata Business Angels bünyesinde mentorluk göreviyle de destek olmaya çalışıyor.

Aynı zamanda TEDx konuşmacısı olan Emre, Speaker Agency vasıtasıyla uzmanlığı dahilindeki konularda konuşmalar yapıyor. Danışmanlık dışında ise dijital ve tarım alanlarında çeşitli girişimleri bulunuyor.